blog.testowka.pl

Code i Coach Retreat

opublikowany przez 28, Lis, 2013, w kategoriach Agile, Coaching, Kanban, Scrum, Zarządzanie

duck
Wielkimi krokami zbliża się Światowy Dzień Code Retreat pora więc napisać o tym wydarzeniu kilka zdań. Od kilku lat programiści na całym świecie spotykają się jak co roku w grudniu by wspólnie programować. Podczas Code Retreat nie powstaje żaden projekt czy produkt. Chodzi o wspólną pracę nad własnymi umiejętnościami a nie nad produktem.

Code Retreat to kilka sesji programistycznych trwających około godziny podczas których za każdym razem podchodzimy do rozwiązania tego samego problemu na różne sposoby. Za każdym razem zaczynamy od zera. Programujemy oczywiście w parach – gdyż w ten sposób najlepiej jest się uczyć od siebie na wzajem. Każda sesja rządzi się swoimi zasadami i w każdej pracujemy nad konkretną techniką. Po każdej sesji następuje krótka retrospekcja i omówienie tego co się nauczyliśmy.

Zabawa jest przednia i zachęcam wszystkich do udziału w tym wydarzeniu. Tak – do udziału, gdyż Code Retreat 14 Grudnia będzie organizowane również w wielu miastach w Polsce. Wystarczy pogooglować.

Ale to nie wszystko! Dla tych z Was którzy nie tylko programują mam zaproszenie na jeszcze jedno ciekawe wydarzenie (na mniejszą skalę). 05.12.2013 w Krakowie organizuję Coach Retreat. Udało mi się zaprosić jedną z pomysłodawców Coach RetreatOanę Juncu, która pomoże nam w facylitacji tego wydarzenia.

Format Coach Retreat jest zbliżony do Code Retreat:

  • najpierw wybieramy jeden z kilku przygotowanych wcześniej problemów,
  • dobieramy się w grupy max 6 osobowe,
  • jedna osoba wciela się w rolę Coacha a druga w Coachowanego
  • pozostałe osoby w grupie są obserwatorami i udzielają feedbacku w trakcie i po sesji
  • mamy 5-6 sesji coachingowych podczas których próbujemy rozwiązać problem za każdym razem przy użyciu innych metod
  • po każdej sesji retrospekcja i zmiana grup/ról w grupach

Wydarzenie jest całodniowe i raczej darmowe (możliwe jednak, że wymagana będzie drobna opłata rzędu 50zł od osoby jeśli okaże się, że będziemy potrzebować bardzo dużej sali – okaże się wkrótce). Jeśli jesteście zainteresowani udziałem piszcie na adres szkolenia@codesprinters.com lub wiktor.zolnowski@gmail.com. Ilość miejsc ograniczona!

Oana poprowadzi dla nas również warsztaty 06.12.2013 w Krakowie o interesującym tytule Test Driven Business for Lean Startup (powołajcie się na mnie przy rejestracji a czeka Was niespodzianka).

Warsztaty te to kolejny z moich „projektów”. Tym razem nie jest za darmo, ale i tak w bardzo przystępnej cenie. „Projekt” ten polega na sprowadzeniu do Polski trenerów, na których szkolenia sam bym chętnie poszedł. Wynika to z tego, ze na Polskim rynku dość już jest podstawowych szkoleń z Agile i Lean, a na szkoleniu ze Scrum to już chyba każdy był. Ostatnia konferencja Agile By Example potwierdziła moją tezę, że praktycy w naszym kraju wyszli już na wyższy level. Teraz potrzebujemy czegoś więcej niż podstawowe szkolenia na oklepane tematy – potrzebujemy rozwoju. Ja też go potrzebuję dlatego z pewnością w warsztatach Oany wezmę udział jako uczestnik. W przyszłym roku pojawią się kolejne ciekawe szkolenia prowadzone przez niesamowitych trenerów z całego świata.


Skomentuj