blog.testowka.pl

Informacje dla organizatorów konferencji i innych wydarzeń

Uwielbiam występować na konferencjach i prowadzić warsztaty dla ich uczestników! Mam wy tym już duże doświadczenie. Miałem okazję wystąpić na ponad 50 różnych konferencjach i wydarzeniach w kraju i za granicą w ciągu ostatnich kilku lat. Niekóre z moich prezentacji zebrały najlepsze oceny podczas różnego typu wydarzeń. Bardzo chętnie wystąpię też na Twoim wydarzeniu!

Tematy które omawiam podczas swoich wystąpień krążą wokół Agile, Scrum, Lean Software Development, Lean Startup, BDD, User Stories, Automatyzacji Testów i Testowania samego w sobie.

Kilka przykładowych tematów prezentacji to:

Praktycznie za każdym razem moje prezentacje są inne i unikatowe. Zawsze treść dobierana jest pod grupę odbiorców i nawet jeśli slajdy wydają się  takie same to prezentacja i jej treść zawsze jest inny (i z każdym kolejnym wystąpieniem coraz lepszy).

Opis mojego doświadczenia i referencje można znaleźć na moim profilu na Linkedin o raz w sekcji „sam o sobie„.

Prelekcje

Jeśli chcesz żebym wystąpił na Twoim wydarzeniu, to napisz do mnie na wiktor.zolnowski@gmail.com. Z reguły na wszelkiego typu wydarzeniach niekomercyjnych oraz konferencjach występuję za darmo. Nie potrzebuję też zwrotu żadnych kosztów jeśli wystąpnienie jest w obrębie Krakowa, lub gdy wystąpienie jest przy okazji jednej z moich częstych wizyt w innym mieście w Polsce. Jeśli wystąpienie odbywa się poza Krakowem jest mi naprawdę miło, gdy organizatorzy pokrywają koszty dojazdu i ewentualnego noclegu (jeśli wystąpienie wymaga ode mnie przyjazdu dzień wcześniej lub kończy się późnym wieczorem i uniemożliwia powrót do Krakowa tego samego dnia).

Pomimo tego, że wystąpienia na takich wydarzeniach i obcowanie z Wami – członkami niesamowitych Agileowych i Testerskich społeczności sprawiają mi niesamowitą radość, to niemniej jednak wymagają one ode mnie bardzi dużo wysiłku i jest to ciężka praca. Praca, za którą nie oczekuję innego wynagrodzenia niż promocji mojej osoby i mojej firmy – Pragmatic Coders, która de facto sponsoruje moje wystąpienia – za czas poświęcony na konferencje pobieram normalne wynagrodzenie i nie liczy się on do mojego (nielimitowanego) urlopu.

Dlatego też minimum, którego wymagam od organizatorów w zamian za wystąpienie na każdym wydarzeniu to:

 • Informacja o mojej osobie oraz o Pragmatic Coders na stronie wydarzenia oraz w ogłoszeniach o wydarzeniu.
 • Link do strony Pragmatic Coders oraz do mojego bloga (może być w opisie mojej osoby) na stronie wydarzenia.
 • Przynajmniej jedna informacja w mediach społecznościowych promującyh dane wydarzenia na temat tego, że występuję jako jeden z założycieli Pragmatic Coders, zawierająca link do naszej strony firmowej.

W zamian za spełnienie powyższych wartunków, oprócz mojego udziału i prelekcji, Twoje wydarzenie otrzyma również promocje z naszej strony w postaci: informacji na naszych profilach społecznościowch (zarówno Pragmatic Coders jak i moich i blog.testówka.pl), a bycmoże też news na naszym firmowym blogu (jeśli tylko odpowiednio wcześnie dostarczysz odpowiednich informacji, lub szkic gotowego wpisu w języku angielskim). [Na dzień dzisiejszy oznacza to, że news o  Twoim wydarzeniu ma szansę dotrzeć do około 10000 osób]. To działa w obie strony – im więcej dacie od siebie, tym więcej dostaniecie od nas w zamian.

Warsztaty

Opórcz prezentacji mogę również poprowadzić warsztaty na Twoim wydarzeniu. Przykładowe tematy warsztatów to:

 • Wprowadzenie do Scrum 
 • Wprowadzenie do Kanban
 • Wzorzec Page Object Pattern w Automatyzacji Testówa
 • Lean Canvas i Lean Startup – turn ideas into the product
 • Wymagania w Agile 
 • i inne – przygotowane specjalnie dla uczestników Twojego wydarzenia

Jeśli chcesz bym poprowadził Warsztaty na Twoim wydarzeniu, to bardzo chętnię to zrobię jeśli zaprosisz Pragmatic Coders jako partnera merytorycznego wydarzenia.

Jako partnerzy merytoryczni oczekujemy minimum:

 • Nasze logo będzie podlinkowane do naszej strony firmowej na stronie głownej wydarzenia lub w sekcji partnerzy merytoryczni
 • Informacja o naszej firmie i naszym partnerstwie merytorycznym na stronie wydarzenia i/lub wpis na blogu wydarzenia
 • Przynajmniej 3 różne newsy w każdym z mediów społecznościowych promujących wydarzenie, mówiących o partnerstwie merytorycznym z Pragmatic Coders
 • Link do blog.testowka.pl i strony Pragmatic Coders w opisie mojej osoby.
 • Informacja o mojej osobie  na stronie wydarzenia oraz w ogłoszeniach o wydarzeniu.

Podobnie jak powyżej w zamian za spełnienie powyższych warunków, oprócz mojego udziału, Twoje wydarzenie otrzyma również promocję z naszej strony w postaci: informacji na naszych profilach społecznościowch (zarówno Pragmatic Coders jak i blog.testówka.pl), a bycmoże też news na naszym firmowym blogu (jeśli tylko odpowiednio wcześnie dostarczysz odpowiednich informacji, lub szkic gotowego wpisu w języku angielskim). [Na dzień dzisiejszy oznacza to, że news o  Twoim wydarzeniu ma szansę dotrzeć do około 10000 osób]. To działa w obie strony – im więcej dacie od siebie, tym więcej dostaniecie od nas w zamian.

 

Jeśli chcesz bym wystąpił na zamkniętym wydarzeniu komercyjnym np. organizowanym na przykład wewnątrz Twojej firmy – daj znać, porozmawiamy o odpowiedniej stawce.

Jeśli szukasz warsztatów i szkoleń przygotowanych dla Twojej firmy lub poszukujesz Agile lub Lean Coacha to skontaktuj się ze mną! Bardzo chętnie pomogę.